מתחם התחנה בירושלים,
תחנת הרכבת של ירושלים (מתחם התחנה בירושלים) היא ללא ספק מבנה מרשים למדימתחם התחנה הראשונה ונקודת ציון חשובה בהיסטוריה המרתקת של עיר הבירה.
אך שנים רבות המבנה היפה הזה עמד מוזנח ובשנים האחרונות אף נטוש, בשנת 2013 שיתוף פעולה של יזמים נחושים, עיריית ירושלים ורכבת ישראל יצר מציאות חדשה בנוף העירוני-תיירותי-תרבותי של ירושלים עם השקת מתחם התחנה בירושלים.
המבנה עבר שיפוץ מקיף ואיכותי המשמר את אופיו המיוחד לצד מעבר מקסים לחדש ולמתקדם.

מתחם התחנה הראשונה בירושלים הנו אחד ממרכזי הבילוי והתרבות המרכזיים של הבירה, כאשר מרכז המבקרים והחנות של סמארטור מהווים חלק מהותי בחזון, חלק אינטגראלי מהביקור במקום.
חברת סמארטור הוקמה על מנת להציע חוויה שונה לתיירים ולתושבי ירושלים המבקשים לראות את העיר המיוחדת הזו בצורה חדשנית ומקורית.
לכן בחרנו להקים את הפעילות במסגרת מתחם התחנה בירושלים ולפתוח במקום מרכז מבקרים, נקודת יציאה לסיורים הייחודיים שלנו וחנות קונספט בתחומי האמנות והתרבות בירושלים.

מבנה התחנה
תחנת הרכבת של ירושלים היא למעשה מבנה בן 120 שנה שעבר גלגולים רבים, זהו אחד המבנים הטורקיים היחידים שנבנו בעיר ובשיאו הוא היה מרכז תחבורתי ועירוני שוקק חיים.
הבריטים הוסיפו למבנה את הקמרונים המאפיינים אותו ובאופן כללי מדובר על מבנה מרשים שאי אפשר להתעלם ממנו, חלק מהותי בהיסטוריה של ירושלים.
התחנה פעלה עד 1998 שבה נסגר קו הרכבת לירושלים, לאחר תכנונים שונים והזנחה ממשית של מתחם התחנה בירושלים – כיום הוא עבר שיקום ושימור מרשימים ואיכותיים, בדרך להפוך למתחם בילוי מוביל בבירה.

מרכז המבקרים smart tourמה במתחם התחנה המחודש בירושלים?
מתחם התחנה יהווה מבחינת סמארטור והמבקרים בירושלים בכלל נקודת יציאה אל סיורים בירושלים רבתי, אך הוא כולל אטרקציות רבות ואפשרויות בילוי מגוונות.
מתחם התחנה בירושלים יכלול כמה מסעדות בסגנונות שונים, שוק איכרים בסגנון הבוקריה המפורסם של ברצלונה, חנות קונספט לאמנות מקורית, מתנות ומזכרות באווירה שונה מהמקובל, חנויות מיוחדות וחווייתיות וכמובן את מרכז המבקרים המקיף והעשיר של סמארטור.
אל המתחם נכנסת המסילה הישנה, כך שנוצרת תחושה מרגשת ומרשימה של ישן וחדש, שילוב בין השימוש המקורי של תחנת הרכבת לבין הקדמה עם עולם השינוע התיירותי החדש שסמארטור מביאה לירושלים.

סיורים בירושלים
מתחם התחנה בירושלים מהווה את נקודת היציאה המרכזית לסיורים המורכבים והעצמאיים של חברת סמארטור, כולם ייחודיים ועל גבי אמצעי תחבורה אישיים חווייתיים. מהמתחם, כמו גם מנקודות אסטרטגיות אחרות בעיר, יצאו סיורי סגווי מדהימים לאתרים חשובים בירושלים, מערך אופני ה-SMARTOUR מציע טיולים בירושלים על גבי אופניים חשמליים מהנים ומתקדמים לסיורים עצמאיים מבוססי אפליקציה ייעודית של החברה וניווט GPS וכמו כן יצאו סיורים רגליים מודרכים במתחם התחנה עצמו וברחבי ירושלים.
מרכז המבקרים של מתחם התחנה בירושלים וסמארטור מציע גם שירותי הכוונה, רישום לאטרקציות בעיר וסיוע תיירותי מקיף.

Smart Tour made in JLMחנות הקונספט
מרכיב מהותי בחזון של סמארטור ושל מתחם התחנה בירושלים כולו הוא חנות הקונספט המהווה חלק אינטגראלי מהכניסה והיציאה מהמתחם. בחנות המעוצבת תמצאו עיצובים ירושלמים מקוריים, מזכרות מיוחדות, מוצרים יוצאי דופן, מתנות ועוד.